Na czym polega fala uderzeniowa

Fala uderzeniowa, to jedna z nowoczesnych metod, które świetnie sprawdzają się w łagodzeniu bólu, który pochodzi od naszego układu ruchowego. W Warszawie fala uderzeniowa nie jest zabiegiem trudno dostępnym, można go zrobić nawet prywatnie. Lekarze oraz fizjoterapeuci coraz częściej polecają falę uderzeniową jako terapia niektórych zwyrodnień, tak by odwlec w czasie poważniejsze operacje i zabiegi. Fala uderzeniowa jest też coraz bardziej popularna u sportowców, u których bardzo często występują liczne urazy.

Jak wygląda zabieg fali uderzeniowej

Sama nazwa zabiegu jest dosyć specyficzna, a co za tym idzie, nie mówi zbyt wiele o tym, jak sam zabieg wygląda. W Warszawie falę uderzeniową możemy wykonać nawet prywatnie, tak więc bez kierowania przez lekarza lepiej jest wcześniej wiedzieć, czego się spodziewać. Fala uderzeniowa jest wytwarzana pod ciśnieniem przy pomocy specjalnej aparatury. Moc i długość całego zabiegu ustalana jest całkowicie indywidualnie, w zależności od przypadku i ogólnej kondycji pacjenta. Sam zabieg polega na przesłaniu fali z specjalnej głowicy aparatury dokładnie w miejsce, które przynosi nam ból. Trwa bardzo krótko i jest bezbolesny. Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, taki zabieg trzeba powtórzyć kilka razy, zazwyczaj około pięciu, w odstępach kilku dni. Jednak to, ile takich zabiegów będzie potrzebne, zależne jest od pacjenta. W Warszawie fala uderzeniowa jest wykonywana w naprawdę profesjonalnych gabinetach, gdzie z pewnością ilość zabiegów będzie ustalona w odpowiedni sposób.

Wskazania do stosowania fali uderzeniowej

Jak wcześniej było to już wspominane, fala uderzeniowa to zabieg, który świetnie sprawdza się w uśmierzaniu bólu powiązanego z układem ruchu. Świetnie sprawdza się w problemach z wrodzonymi zwyrodnieniami, bólach po urazach, a także w przypadkach gdzie do czynienia mamy z przemęczeniem poszczególnych mięśni. Dlatego też ten zabieg jest bardzo popularny wśród sportowców.
Co ciekawe, fala uderzeniowa stosowana jest również w zabiegach medycyny estetycznej. Fala wspomaga w pozbywaniu się tkanki tłuszczowej, tak więc wspomaga odchudzanie. Pobudza też krążenie – świetnie wpływa właściwie na nasz cały organizm, a przy tym świetnie łagodzi bóle, czego chcieć więcej?

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu fali uderzeniowej

Jak właściwie każdy zabieg, tak i fala uderzeniowa ma swoje przeciwwskazania. Zabieg sam w sobie nie jest inwazyjny i całkowicie zdrowym osobą z pewnością nie zaszkodzi, jeśli będzie dobrze dobrany pod względem mocy. Jakie są więc przeciwwskazania? Przede wszystkim fali uderzeniowej nie stosuje się u osób które przebyły zawał, lub są chore na nowotwór i aktualnie przechodzą chemio lub radio terapię. Również u kobiet w ciąży nie powinno się stosować fali uderzeniowej, szczególnie jeśli miałaby ona być skierowana w okolice nienarodzonego dziecka. Poza tym nie wykazuje się raczej innych przeciwwskazań, jednak jest to sprawa indywidualna i zawsze ustalana ze specjalistą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *