Dieta Kwaśniewskiego – Dietetyk Warszawa

Dieta Kwaśniewskiego

Dieta Kwaśniewskiego jest dietą optymalną. Opiera się ona na tłuszczach zwierzęcych, dzięki czemu z pewnością przypadnie do gustu osobom nieprzepadającym na warzywami. Jadłospis jest urozmaicony i skomponowany tak, że osoba dietująca nie będzie musiała cały czas myśleć o jedzeniu i odczuwanym głodzie.

Stosując się do zaleceń diety Kwaśniewskiego, możemy jeść tłuste mięsa, jaja, sery, tłuste sosy, orzechy, majonez czyli generalnie produkty, które na pewno nie kojarzą nam się ze słowem „dieta”. Zakazane zaś są pieczywo, ryż, kasze, produkty mączne, miód, cukier, słodycze, owoce, warzywa strączkowe. Co zabawne, ziemniaki można spożywać jedynie w niewielkich ilościach, chyba, że będą to… frytki! Dlaczego więc sposób żywienia w którym jemy tłuste i niezdrowe rzeczy działa i sprawia, że tracimy kilogramy? Otóż z powodu niedostarczania organizmowi węglowodanów, które dają organizmowi energię. Skoro organizm energii nie dostaje, zaczyna pobierać ją ze zmagazynowanego w ciele tłuszczu.

Zaletą diety Kwaśniewskiego jest jej atrakcyjność dla osób lubiących jeść tłusto. Niestety takie osoby najczęściej nie będą sięgały w trakcie trwania diety po warzywa, a jako iż jadłospis nie jest sztywno narzucony, nie ma też konieczności ich jedzenia. Osoba, która będzie długi czas żywiła się w ten sposób może nabawić się miażdżycy oraz pozbawić swój organizm cennych składników mineralnych i witamin, których to doskonałym źródłem są produkty w diecie Kwaśniewskiego zakazane. Dieta bazuje na białkach i tłuszczach, a nadmiar białka również wpływa niekorzystnie na organizm. Może wpłynąć źle na pracę nerek, czemu możemy próbować zapobiec poprzez wypijanie dużych ilości wody. Niemniej jednak jest to dieta, która z pewnością działa i zastosowana rozsądnie przez niedługi czas na pewno zadowoli nas efektami jak i nie pozostawi po sobie niesmaku w postaci wygłodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *