Dieta kopenhaska

Dieta kopenhaska kierowana jest do ludzi,

którzy nie mają problemów zdrowotnych. Kobiety w ciąży, starające się o dziecko, dzieci, osoby starsze oraz osoby chore czy mające problemy hormonalne nie powinny korzystać z tej diety. Jest ona bardzo skuteczna i pozwala stracić sporo kilogramów, jednak bazuje na zbyt małej ilości kalorii dostarczanych organizmowi, a jej menu nie dostarcza odpowiednich składników odżywczych organizmowi.
Ta dieta nie należy do diet w których mamy dowolność jedzenia tego, co chcemy, byle tylko pilnować spożytych ilości kalorii. Decydując się na ten sposób utraty wagi, musimy nastawić się na ścisłe przestrzeganie jadłospisu.

Co więcej!

Niezastosowanie się do diety któregoś dnia, bądź nieprzestrzegając ściśle danego posiłku, powinniśmy przerwać dietę, a następne podejście do niej wykonać za około 2 miesiące. Wszystko to dla naszego dobra, by sobie nie zaszkodzić. Czas trwania diety wynosi 13 dni, a dzienna ilość spożytych kalorii od 500 do 900. Dorosły człowiek powinien przyswoić ich około 1800-2500, łatwo więc zauważyć, że liczba kalorii na diecie kopenhaskiej jest praktycznie trzykrotnie niższa. Dziennie spożyć należy trzy posiłki : śniadanie w godzinach 8-9, obiad o 14 i kolacje do 18. W jadłospisie każdego dnia mamy kawę, sugerowaną na śniadanie. Należy pić przynajmniej 2 litry wody dziennie. Potraw nie wolno solić, ani przyprawiać. Co ciekawe, można zmieniać kolejność posiłków w ciągu dnia.
Największą zaletą diety kopenhaskiej niewątpliwie jest jej skuteczność działania. Jeśli tylko zastosujemy się skrupulatnie do jej wymogów i jadłospisu to z pewnością uzyskamy efekty. Zaletą są również łatwe w przygotowaniu posiłki (np. duszona pierś z kurczaka, jajka na twardo, gotowana ryba). Wad diety jest dużo. Pomijając kwestie zdrowotne i odżywcze, dieta kopenhaska jest dieta rygorystyczną. Odbiera poczucie swobody w żywieniu się, wywiera presję psychiczną i łatwo jest się poddac w jej przestrzeganiu. Podczas jej stosowania, osoby skarżą się na silny głód, a po jej zastosowaniu jest duża szansa na efekt jojo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *