Dieta kapuściana

Dieta kapuściana Warszawa polecana przez dietetyków

Dieta kapuściana jest dieta bardzo monotonną. Polecana jest dla osób o niewielkiej nadwadze. Zaletą diety kapuścianej jest dość znacząca utrata wagi, dodatkowo wzmocniona oczyszczającym działaniem. Kapusta ma również działania moczopędne, dlatego podczas żywienia się kapuścianką musimy spożywać dużo wody. Nieuzupełnienie wody w organizmie może skutkować pozorną utratą jeszcze większej ilości kilogramów, podczas gdy te wrócą, gdy nasz organizm znów się nawodni.

Jaki jadłospis czeka nas na diecie kapuścianej?

Podstawą diety jest zupa, której składnikami są : kapusta, cebula, zielona papryka, seler naciowy, pomidory orz przyprawy. Warto wspomnieć, że zupy nie solimy. Zupę należy przyprawić według własnych potrzeb, ponieważ sama w sobie jest jałowa. W trakcie trwania tygodniowej diety, naszym głównym posiłkiem jest przygotowana przez nas wcześniej zupa. Oprócz zupy, wzbogacamy nasz dzienny jadłospis o surówki, pieczone ziemniaki, mleko, banany, pomidory, dorsza czy grillowaną pierś z kurczaka. Dodatki te muszą być ściśle rozłożone na wybrane dni diety. Przykładowy jadłospis bez problemu znajdziemy w internecie. Po zakończeniu diety warto przejść na jakiś czas na niskokaloryczną dietę 1000kcal, by wzmocnić jej efekt.
Dieta kapuściana nigdy nie została przebadana więc z medycznego punktu widzenia ciężko ja ocenić. Z praktycznego punktu widzenia dieta na pewno pozbawi nad kilku kilogramów, ponieważ przewiduje bardzo małe ilości kalorii do dziennego spożycia. Nie jest też dietą do końca zdrową. Ma mało składników i nie dostarcza wystarczającej ilości składników mineralnych i witamin. Mała ilość białka sprzyja też utracie masy mięśniowej. Niemniej nie można odmówić tej diecie prostoty, tanich składników i krótkiego czasu trwania oraz – koniec końców – niższej wagi, którą uzyskamy. Pytanie tylko czy faktycznie pozbędziemy się tłuszczu czy może mięśni, wody i składników mineralnych. Na to pytanie warto poszukać odpowiedzi na forach, gdzie kobiety chętnie dzielą się swoimi odczuciami odnośnie diet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *