Dieta jajeczna Warszawa

Dieta jajeczna – dietetyk Warszawa

Dieta jajeczna to dieta w której efekty przychodzą dość szybko, bo po kilku dniach. Podstawą w jej jadłospisie są gotowane jajka. Jajek nie powinno gotować się dłużej niż 10 minut, ponieważ po tym czasie tracą swoje cenne wartości odżywcze. Istnieje kilka wersji diety jajecznej, jednak jajka w każdej z wersji są jej podstawą. Spożywać w ilości po 2 sztuki należy je na śniadanie, na obiad i na kolację.

Dieta jajeczna to dieta ekspresowa.

Jej twórcy zalecają utrzymywanie jej przez 2 tygodnie, jednak lekarze proponują trwanie w diecie jajecznej od 3 do 5 dni. Dlaczego? Dieta jest monotonna oraz bazuje oczywiście na niskiej liczbie kalorii. Ponadto uważać powinny osoby z miażdżycą, ponieważ żółtko zawiera sporo cholesterolu, przez co dieta może przyczynić się do rozwoju choroby. To tyle z zagrożeń płynących z diety. W diecie jajecznej bardzo ważną rolę odgrywa wypijanie sporych ilości płynów. Sporych, bo około 3 litrów dziennie. Dozwolone są herbaty ziołowe, czarna herbata oraz słaba kawa, oczywiście bez cukru. W jadłospisie diety dozwolone są warzywa i owoce o niskiej liczbie węglowodanów takie jak : grejpfrut (w dużej ilości), jabłko, brokuł, marchew, rzodkiew, pomidor, seler naciowy, sałata szpinak. Niedozwolone są zaś : banany, winogrona, czereśnie, warzywa strączkowe, ziemniaki oraz oczywiście makarony, chleb, ryż i inne produkty węglowodanowe. Zalecenie się do tych wymogów oczywiście usprawni proces tracenia zbędnych kilogramów, ale również uchroni nas przed zaparciami, które mogą pojawiać się podczas stosowania diety.
Dieta jajeczna jak na dietę ekspresową przystało, zapewnia szybką utratę kilogramów w krótkim czasie. Jest dietą restrykcyjną, ale nie jest dietą głodówkową. Dodatkowo jajka są źródłem dużej ilości witamin i minerałów, więc w przypadku diety jajecznej dostarczamy organizmowi z pewnością więcej makroelementów niż w przypadku niektórych skrajnych diet. Oczywiście po przeprowadzeniu diety musimy uważać na powrót do dawnych nawyków żywieniowych, aby uniknąć efektu jojo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *