Dieta Dukana bardzo skuteczna

Dieta Dukana to jedna z najbardziej znanych i popularnych diet.

Pozwala stracić sporą liczbę kilogramów przy czym nie jest dietą, która wymaga od nas liczenia kalorii i narzuca konkretny jadłospis. W diecie szkopuł tkwi w odcięciu organizmu od źródła energii – węglowodanów. Organizm karmiony jedynie białkami, zmuszony jest sięgać do energii magazynowej w tkance tłuszczowej. Stąd szybki spadek wagi przy jednoczesnym braku głodu, co zawdzięczamy braku konieczności pilnowania spożytych kalorii.

Plan diety podzielony jest na cztery etapy.

Każdy etap musi być skrupulatnie przestrzegany. Długość pierwszego etapu zależy od ilości kilogramów, które chcemy stracić. Pierwsza faza oczyszcza, podczas jej trwania można jeść chude mięsa (grillowane, pieczone, gotowane), ryby, owoce morza i chudy nabiał. Unikać należy wszelkiego rodzaju tłuszczów. Celem drugiego etapu jest doprowadzenie do utraty wagi. Ta faza trwa tak długo, aż osiągniemy swój cel. W trakcie jej trwania wolno nam dołączyć do jadłospisu warzywa z wyłączeniem ziemniaków, kukurydzy i warzyw strączkowych. Jednak po czasie urozmaiconym warzywami, musi nastąpić jeden dzień z fazy pierwszej, a następnie cykl powtarzamy. Wciąż wymagane jest unikanie tłuszczy. Długość trzeciego etapu zależna jest od ilości utraconych kilogramów. Ich ilość mnożymy razy 10 i wynik jest długością trwania fazy trzeciej. W jej trakcie na jeden dzień w tygodniu wracamy do jadłospisu z etapu pierwszego, za to można pozwolić sobie na deser 2 razy w tygodniu. Dziennie (poza dniem z fazy pierwszej) pozwolić możemy też sobie na garść owoców (poza bananem, winogronem, czereśnią i wiśnią) oraz na dwie kromki pieczywa i plaster sera, porcje makarony, ryżu lub ziemniaków. Następnie czas na etap czwarty podczas którego możemy odżywiać się już normalnie, oczywiście w granicach rozsądku. Wciąż jednak obowiązuje nas jeden dzień w tygodniu z fazy pierwszej.

Przy stosowaniu diety Dukana należy mieć na uwadze żywienie się głównie białkiem.

To nie wpływa dobrze na organizm, szczególnie na nerki, które obciążone zostają bardzo dużą ilością produktów przemiany białka czyli związków azotowych. Istnieje też ryzyko, że zbyt długie stosowanie takiej diety wyzwoli raka. Bardzo ważne jest więc wypijanie dużych ilości płynów, nawet do 5l dziennie, co wspomoże wydalanie toksyn z organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *