Dieta dla 1000 KCAL

Dieta 1000kcal jest typową dietą z rodzaju niedoborowych.

Oznacza to, że bazuje na deficycie kalorycznym w dodatku sporym, co przekłada się na fakt, iż nie powinno stosować jej zbyt długo. Warunkiem z jej skorzystania jest to, by osoba podejmująca się wyzwania była zdrowa oraz w dobrej kondycji fizycznej. Diety tej nie zaleca się osobom chorym, starszym, dzieciom, ciężarnym ani osobom osłabionym.

Podstawą diety 1000kcal jest utrzymanie dziennej kaloryki posiłków w granicach 1000kcal.

Oznacza to, że będziemy zmuszeni do skrupulatnego liczenia kalorii. Wiąże się to z koniecznością przykładania uwagi do kaloryczności danego spożywanego przez nas produktu jak i do jego ważenia. Koniecznym będzie więc posiadanie wagi kuchennej. Dobrze będzie zaopatrzyć się w zeszyt. W trakcie przygotowywania każdego posiłku musimy zważyć każdy produkt i wyliczyć jego kalorykę poprzez przemnożenie wagi produktu z ilością kalorii na sto jego gram. Nietrudno się domyślić, że wybierając produkty mocno kaloryczne, szybko wypełnimy dzienny limit. Warto więc sięgać po pożywienie nieprzetworzone i niskokaloryczne. Dobrym pomysłem będzie postawienie na warzywa i owoce, chude mięso, nabiały. Niezalecane jest białe pieczywo, produkty mączne, parówki, kiełbasy, napoje gazowane, słodycze, przekąski. Warto również pić dużo wody i wypełniać nią żołądek by odczuwać mniejszy głód.
Przy tak niskiej liczbie kalorii, szczególna uwagę należy zwrócić na zbilansowanie posiłków. Teoretycznie możemy zjeść paczkę czipsów i batonik przez cały dzień i wciąż chudnąć, tylko jaką wartość będzie miał taki posiłek w porównaniu do porcji warzyw, piersi z kurczaka, serka wiejskiego, kromki chleba razowego, plastra szynki i pomidorów? Rozsądne komponowanie posiłków pozwoli nam uniknąć niedoborów w organizmie, a przynajmniej zminimalizować to ryzyko. Zaletą diety, a jednocześnie jej trudnością jest samodzielne komponowanie posiłków, dlatego zalecana jest dla osób bardziej zorientowanych w temacie żywienia się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *