Bluza medyczna dla pielęgniarki – dlaczego warto?

 

Od pewnego już czasu można zauważyć w szpitalach czy przychodniach, że pielęgniarki coraz częściej decydują się na zakładanie bluz medycznych. Wynika to przede wszystkim z wielu zalet jakie wciąż się z noszeniem właśnie bluz medycznych. Dlatego zatem pielęgniarki powinny zastąpić tradycyjne żakiety bluzami medycznymi?

Komfort i wygoda

Jedną z podstawowych zalet bluz medycznych jest fakt, iż są one wygodne i komfortowe. Nie chodzi tu jedynie o nich noszenie. Bluzy są również bardzo wygodne podczas ich zakładania i zdejmowania. Brak jakichkolwiek guzik czy suwaków sprawia, że założenie czy zdjęcie bluzy medycznej trwa zaledwie krótką chwilę. Bluzę wystarczy założyć przez głowę i można rozpocząć pracę. Nie traci się zatem czasu na zbyt długie przebieranie się przed pracą czy po pracy.

Prezencja

Nie da się ukryć, że każdy pracownik służby zdrowia, w tym pielęgniarka, zawsze bardzo dobrze prezentuje się w bluzie medycznej. Tym bardziej, że dziś bluzy medyczne dostępne są w bardzo wielu kolorach. Nie jest już to monotonna odzież medyczna, którą zna się z przed lat. Wybór kolorowej bluzy medycznej jest bardzo dobrym rozwiązaniem zwłaszcza w przypadku pielęgniarek pracujących z dziećmi.

Prestiż zawodu

Dobrej jakości bluza medyczna podkreśla także prestiż wykonywanego zawodu. Odpowiednio dobrany strój znacząco podnosi rangę zawodu pielęgniarki. Zawód pielęgniarki to zawód niezwykle odpowiedzialny. Wymagane jest tu posiadanie specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Dlaczego zatem także swoim strojem pielęgniarka nie mogłaby podkreślać rangi wykonywanego przez siebie zawodu. Nie bez znaczenia jest również to, że noszony strój wpływa na postrzeganie danego zawodu. Dlatego tak istotne jest, aby pielęgniarka nosiła estetyczną bluzę medyczną wykonaną z wysokiej jakości materiału. Tu pomóc może oferta marki Medhoodie.

Warunki pracy

Warunki pracy pielęgniarek często bywają bardzo trudne. Odzież musi być zatem dopasowana tak, aby w tych trudnych warunkach sprawdzała się. Takie zadanie spełniają właśnie wysokiej jakości bluzy medyczne. Przede wszystkim taka bluza nie krępuje w żaden sposób ruchów. Noszenie jej zatem przez wiele godzin jest wygodne i komfortowe. Podczas pracy nierzadko dość może do zabrudzenia odzieży. Oznacza to, że odzież wykorzystywana w pracy przez pielęgniarki musi być wytrzymała, także na częste pranie w wysokich temperaturach. I tu znów bluzy medyczne świetnie się sprawdzą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *